Cokola siltumizolācija
star_border

Cokola siltumizolācija

Pareiza siltumizolācijas ir atkarīga arī no pareizi izstrādātām un realizētām detaļām. Viens no tiem ir pareiza ēkas cokola siltumizolācijas izveide. Ja siltumizolācijas sistēma (ETICS) piekļaujas gruntij, jāizmanto XPS (ekstrudētā polistirola) vai EPS (putu polistirola) Perimeter siltumizolācijas plāksnes, kuras uzstāda vismaz 500 mm augstāk par grunts līmeni, jo tām ir zema ūdens uzsūkšanas spēja. Tām obligāti nepieciešama mehāniska stiprināšana, izmantojot dībeļus.

Atbilstoša līmjava

Visbiežāk izmantojamās pamatnes: siltumizolācijas plāksnes XPS vai Perimeter tiek piestiprinātas ar līmjavu Baumit StarContact White, StarContact, ProContact vai NivoFix.

Bitumena pamatne: izmantojiet līmjavu Baumit SupraFix vai Baumit BituFix 2K.

Armēšanas darbi: siltumizolācijas plāksnes XPS vai Perimeter tiek armētas ar armēšanas javu Baumit StarContact White, StarContact vai ProContact.

Lepidlá na soklové izolačné dosky

Cokola siltumizolācijas uzbūve

Skladba zateplenia sokla
  1. Pamatne: daudzos gadījumos pamatne ir pārklāta ar bitumena izolāciju.
  2. Līmjava: Baumit SupraFix, Baumit BituFix 2K.
  3. Siltumizolācijas materiāls: fasādes siltumizolācijas XPS-P vai ekstrudēta putu polistirola (EPS) Perimeter plāksnes.
  4. Armējošā kārta: armēšanas java Baumit StarContact White, StarContact White vai ProContact ar iestrādātu stiklšķiedras sietu Baumit StarTex.
  5. Fasādes dekoratīvais apmetums: Baumit StarTop, SilikonTop, MosaikTop vai NanoporTop. Ja apmetumu klāj uz armējošās kārtas StarContact White, gruntēšana nav nepieciešama. Ja jūs izmantojat nobeiguma segumu, vispirms gruntējiet pamatni ar Baumit PremiumPrimer vai UniPrimer.
  6. Papildu aizsardzība pret ūdeni: ūdensnecaurlaidīga pelēka izolācija Baumit FlexProtect/SockelShutz Flexibel.
  7. Baumit lāsenis (PROFIL 815 Plus) cokola profilam.
  8. Blīvējošā lente.
  9. Profilēta ģeomembrāna.

Cokola detaļas

Atbilstīgi ēkas veidam un arhitektūrai, cokolu var veidot vairākos veidos. Tas var būt izvirzīts cokols, vienlaidus vai iedziļināts.