Kā atjaunot fasādi, kuru pārklājušas aļģes?
star_border

Kā atjaunot fasādi, kuru pārklājušas aļģes?

Kaut arī fasāde turpina pildīt savu funkciju, tomēr aļģu un sēnīšu radīts piesārņojums bojā tās vizuālo estētiku. Mēs piedāvājam kā atbrīvoties no aļģēm uz fasādes divos vienkāršos soļos.

Kāpēc uz fasādēm parādās aļģes?

Aļģes ir mikroorganismi, kurām, lai tās izdzīvotu un vairotos, ir nepieciešama gaisma, barības vielas, optimāla temperatūra un mitrums. Aļģu un sēnīšu veidošanos uz fasādes galvenokārt veicina ūdens un mitrums, tostarp paaugstināts gaisa mitrums, spēcīgs lietus, palielināts mitrums apmetumā, konstrukcijas defekti (sūces) un ūdens kondensāts. Fasādes, kas atrodas mežu, blīvas veģetācijas, ūdensteču, ezeru tuvumā, vai ielejās un zemienēs, kurās ir mazāks saules gaismas daudzums, ir vairāk pakļautas šiem mikroorganismiem. Šajā gadījumā ir nepieciešams izvērtēt objekta arhitektūru, orientāciju, kā arī pareizi izvēlēties apmetumu vai siltumizolācijas sistēmu, tostarp virsmas apstrādi. Fasādei regulāri jāveic apkope (tā jāmazgā, jāpārbauda notekas, krāsojums u.c.). Taču ko darīt, ja neskatoties uz to, uz fasādes tik un tā paradās aļģes?

Divi soļi līdz jaunai fasādei

Pirms uzklājat jaunu nobeiguma segumu, apstrādājiet aļģu un sēnīšu skarto apmetumu ar speciālu sēnīšu un aļģu apstrādes līdzekli Baumit FungoFluid/SanierLösung, un pēc tam uzklājiet jaunu augstas kvalitātes fasādes krāsu.

1. solis

Riasy na fasáde

Uz sēnīšu skartā apmetuma uzklājiet Baumit FungoFluid/SanierLösung sēnīšu apstrādes līdzekli, ļaujiet tam iedarboties, un pēc tam notīriet fasādi.

2. solis

Nová fasádna farba

Nobeigumā uzklājiet jaunu fasādes krāsu Baumit NanoporColor vai StarColor, kas ir ideāli piemērota un īpaši noturīgu pret aļģu veidošanos.

Norādījumi soli pa solim

1. Kas jums būs nepieciešams?

Ako odstrániť riasy na fasáde

Jums būs nepieciešams Baumit speciālais līdzeklis FungoFluid/SanierLösung , izsmidzināšanas pistole vai krāsotāja ota, cietu saru birste, trauks, fasādes rullītis vai iekārta mehānizētai krāsas uzklāšanai. Pirms tam jums jāpārbauda fasāde, un ja tai ir redzamas kādas citas nepilnības (trūkst apmetuma vai tas ir sācis atdalīties), tās jānovērš: Sk. sadaļu „Apmetuma sagatavošana”

2. Produkta pielietojums

Nanesenie roztoku proti riasam

Ar izsmidzināšanas metodi, rullīti, vai arī krāsotāja otu uzklājiet uz piesārņotās pamatnes Baumit FungoFluid/SanierLösung šķīdumu un ļaujiet produktam iedarboties vismaz divpadsmit stundas. Šis solis ir svarīgs, lai neļautu dzīvajiem mikroorganismiem nokļūt apkārtējā vidē, kur tie varētu turpināt piesārņot jau apstrādāto fasādi.

3. Fasādes tīrīšana

Odstránenie rias z fasády

No fasādes virsmas mehāniski notīriet netīrumus un mikroorganismus un rūpīgi to noskalojiet ar augstspiediena ūdens strūklu. Aizvāciet visus atkritumus.

4. Produkta uzklāšana

Zariasená fasáda

Ļaujiet fasādes virsmai nožūt, un pēc tam 1–2 reizes uzklājiet Baumit FungoFluid/SanierLösung .

5. Jaunā fasādes krāsojuma uzklāšana

Nová fasádna farba

Uz tīrās pamatnes uzklājiet divas kārtas augstas kvalitātes fasādes krāsas. Pirmā kārta jāuzklāj atšķaidīta ar ūdeni (10–15 %). Pēc vismaz divpadsmit stundu ilga pārtraukuma pēc nepieciešamības uzklājiet vienu līdz divas kārtas fasādes krāsas. Pirms uzklāt nākamo krāsas kārtu, iepriekšējai jāļauj nožūt vismaz četras stundas.

6. Fasādes krāsošana ar izsmidzināšanas metodi

Striekanie fasádnej farby

Baumit fasādes krāsu var uzklāt, izmantojot bezgaisa izsmidzināšanas metodi. Šī metode ļauj īsā laikā un vienmērīgi uzklāt fasādes krāsu pat uz lielām vienlaidus virsmām.

Video pamācība