Flīžu līmes

Flīžu līmes

Lai rezultāts būtu optimāls, svarīgi izvēlēties piemērotu flīžu līmi. To izvēloties, jāņem vērā pamatnes kvalitāte, ekspluatācijas apstākļi, kā arī flīzes veida un lieluma. Tāpat flīžu līmei jāatbilst parametriem, kas noteikti Eiropas tehniskajos standartos.

Flīžu līme visa pamatā!

Lepidlá na obklady

Minimālā saķeres cementa flīžu līmēm saskaņā ar EN STN 12004 standartu ir 0,5 N/mm2. Šīs ir C1 klases līmes. Minimālā saķere C2 klases flīžu līmēm ir vismaz 1,0 N/mm². C1 klases līmes var izmantot mazāka izmēra flīzēm ar lielāku absorbcijas spēju. Lielāka izmēra flīzēm ar zemāku absorbētspēju, piemēram, dabīgajam akmenim, jāizmanto paaugstinātas stiprības flīžu līmes.

Kādu līmi izvēlēties — elastīgo vai parasto?

Jo augstākas kvalitātes flīžu līmi izvēlēsieties, jo drošāka būs visa sistēma. Saskaņā ar STN EN 12001 standartu S1 klases flīžu līmes garantē, ka līmes lieces pretestība būs vismaz 2,5 mm. Baumit Baumacol S1 līmes ir ļoti elastīgas un tās ir lieliski piemērotas darbiem, kur nepieciešama īpaši augsta veiktspēja un nevainojama kvalitāte.

Svarīgi norādījumi flīzēšanai

Līme ar uzlabotām īpašībām nozīmē lielāku darba komfortu ikviena būvniecības vai renovācijas projekta izpildē. Izvēlieties līmes pārdomāti, un pievērsiet uzmanību Baumit Baumacol flīžu līmju apzīmējumiem.

T = līmes ar samazinātu slīdi.
Tās ir piemērotas sienu flīzēm, kā arī lielām un smagām flīzēm.
E = līmes ar pagarinātu izstrādes laiku.
Tas ir laiks, kad pēc līmes uzklāšanas uz pamatnes flīzes var ieklāt, nepasliktinoties līmes saķerei. Tās ir piemērotas lielāku platību flīzēšanai.
F = ātri cietējošas līmes
Flīžu līmes, kuru sastāvā ir ātri cietējošs cements. Īpaši aizņemtajiem un steidzīgajiem.

Lepenie obkladu

Premium flīžu līmes

Baumacol FlexTop ir visaugstākā kvalitāte un lieliski parametri, un tā ir paredzēta visu veidu flīžu līmēšanai, arī lielizmēra flīzēm ar zemu absorbētspēju, piemēram, dabīgajam akmenim.

Baumacol FlexTop

Flexibilné lepidlo na obklady
  • C2TE S1 klase
  • Īpaši elastīga cementa flīžu līme
  • Visu veidu flīzēm.

Klasika

Mūsu plašajā klāstā ir atrodamas arī pamatklases flīžu līmes. Jūs varat izvēlēties Baumacol FlexUni flīžu līmi ar uzlabotu saķeri un uzlabotām izstrādes īpašībām par labu cenu, Baumacol ProPlus C1TE klases līmi, kas paredzeta izmantošanai uz stingrām pamatnēm, vai arī C1 klases flīžu līmi Basic iekšdarbiem, kad netiek izvirzītas īpašas prasības.

Baumacol FlexUni

Flexibilné rýchloschnúce lepidlo
  • C2TE klases līme.
  • Uzlabotas izstrādes īpašības.
  • Lielākām virsmām, un virsmām ar zemāku ūdens absorbcijas  spēju, piemēram, dabīgajam akmenim.

Baumacol Basic

Flexibilné lepidlo na obklady
  • C1 klase
  • Pamata klases cementa līme.
  • Paredzēta nelielu platību flīzēšanai, kā arī flīzēm ar labu ūdens absorbcijas spēju