Kā notika produktu pārbaudes
star_border

Kā notiek produktu pārbaudes?

Mūsdienās arvien biežāk tiek pievērsta uzmanību iekštelpu gaisa kvalitātei. Gaisa kvalitāti būtiski ietekmē arī izvēlētie būvmateriāli. Tāpēc Baumit uzsāka projektu veselīgas dzīves vides nodrošināšanai — „HealthyLiving”, lai uzzinātu vairāk par būvmateriālu ietekmi uz iemītnieku labsajūtu un veselību. Vopfingā (Austrijā) tika izveidots Eiropā lielākais pētniecības parks, kurā veikt būvmateriālu salīdzināšanu. Vairāk nekā divus gadus notika intensīvi mērījumi. Mēs ieguvām vairāk nekā 5 miljonus datu vienību.

„Mēs vēlamies, lai cilvēki savos mājokļos justos veseli un elpotu tīru gaisu”, saka Baumit īpašnieks Roberts Šmits (Robert Schmid).

Vienlīdzīgi apstākļi

Pētījumiem tika uzceltas desmit mājas, un šobrīd notiek vēl divu būvniecība. Tās ir vienāda izmēra un būvētas no dažādiem materiāliem. Datus iegūst deviņās mājās, kurās ir izmantoti atšķirīgi materiāli. Mērījumu ievākšana notiek pilnībā automātiski, ar īpašu mājās uzstādītu vadības bloku starpniecību.

Výskumný park Viva na stavebné materiály

Datu analīze

Dati, kas tiek ievākti no dažādām mājām, ir anonimizēti. Tie tiek nosūtīti ārējiem partneriem (Pinkfeldas Tehnisko universitāte, Austrijas Veselības un ekoloģiskās būvniecības institūts un Vīnes Medicīnas fakultāte), kur tiek veikta to padziļināta izpēte. Tāpat tiek izvērtēta arī dažādu parametru ietekme uz cilvēku veselību un labsajūtu. Nedēļā katrā mājā mēs veicam vairāk nekā 30 tūkstošus dažādu mērījumu.

Výskumný park Viva_meranie dát

Pētījumu dati

Izvērtējot gaisa kvalitāti telpās, no medicīniskā viedokļa tiek izvērtēti atsevišķi parametri: iekštelpu klimats, gaisā esošie joni, gaistošie organiskie savienojumi (VOC), trokšņa līmenis, smaka. Tiek analizētas māju iemītnieku alerģiskās reakcijas, nogurums, stress un miega kvalitāte. Tāpat tiek mērīts enerģijas ietaupījums, uzkrātais siltums, temperatūras svārstības, absorbcijas īpašības un tvaika caurlaidība būvniecības materiālos.

Praktiski rezultāti

Letné horúčavy a zateplenie
Karstums vasarā

Vai zināt kā cīnīties ar vasaras tveices izraisītu pārkaršanu? Jūs varat saglabāt vēsumu ilgāk, ja ēka ir pienācīgi siltināta.

Uzzināt vairāk
Zateplenie udržiava teplo v zime
Aukstums ziemā

Kas notiktu, ja apkure ziemas aukstumā pēkšņi tiktu pārtraukta? Uzziniet, kuras mājas saglabāja siltumu visilgāk!

Uzzināt vairāk
Vlhkosť v interiéri
Gaisa mitrums telpās

Gaisa mitrumam telpās jābūt robežās no 40 līdz 60 %. Kā dažādi būvmateriāli ietekmē mitruma uzturēšanu?

Uzzināt vairāk
Výskumné domy VivaPark
Ēku salīdzināšana

Dažādi būvkonstrukciju un materiālu veidi, un to ietekme uz veselību un labsajūtu. Uzziniet, kā izveidot veselīgu dzīves telpu.

Uzzināt vairāk

Kā izveidot veselīgu dzīves telpu?

Būvniecības metodei un izmantoto materiālu kvalitātei ir tieša ietekme uz cilvēku veselību un dzīves kvalitāti. Mērījumu rezultātus, kas iegūti pētniecības parkā, var grupēt trīs galvenajās kategorijās:

1. Siltumizolācija vispirms

Ēka ar pienācīgu siltumizolāciju nodrošina daudzas priekšrocības. Papildus enerģijas ietaupījumam, tā uzrāda arī labākus citus fizikālos parametrus, kas nodrošina mājokļa iemītnieku siltuma komfortu.

  • Kā dažādas konstrukcijas reaģē uz apkures atslēgšanu?
  • Vai vēlaties, lai vasaras tveices laikā būtu patīkams vēsums?
  • Kura māja uzturēs patīkamu siltumu ziemas laikā?

Zateplenie domu

2. Masīvām konstrukcijām ir nozīme

Masívna konštrukcia

Visu mērījumu veikšanas laikā, kas tika iegūti pētniecības parkā, vislabākie rezultāti tika novēroti siltinātām masīvām konstrukcijām.
Masīviem materiāliem, piemēram, betonam, parastajiem ķieģeļiem, kokam ar augstu blīvumu, ir lielāka siltuma akumulētspēja. Ziemā šādi materiāli labāk saglabā siltumu, bet vasarā, ja tos izmanto kopā ar siltumizolāciju, nepieļauj telpu pārkaršanu.

  • Ķieģeļu mūra un apmetuma kombinācija ir labākā izvēle, lai panāktu optimālu klimatu iekštelpās.
  • Betona un apmetuma kombinācija nodrošina labas skaņu izolējošās īpašības, kā arī nepieļauj elektrosmoga rašanos.
  • Masīvas koka konstrukcijas nodrošina labu skaņas izolāciju un regulē telpu klimatu.

3. Apdare nosaka labsajūtu

Dažkārt ar pienācīgu ventilāciju un apsildi vien nepietiek, lai telpās uzturētu optimālu gaisa mitrumu. Apmestas sienas veido lielu platību un, ja materiāli ir pareizi izvēlēti, tie palīdz regulēt mitrumu telpās, nepieļaujot lielas svārstības. 
Viss ir atkarīgs no materiāla spējas absorbēt lieko mitrumu, un nepietiekama gaisa mitruma gadījumā atdot to atpakaļ telpā.
Iekštelpu apmetums Baumit Klima, kura biezums ir 2 cm, ievērojami palīdz regulēt telpu gaisa mitrumu, kā arī palīdz samazināt mūsu veselībai kaitīgo mikroorganismu veidošanos. Mēs viskomfortablāk jūtamies tad, ja gaisa mitrums telpās ir no 40 līdz 60 %.

Kvalitné vnútorné materiály