Kā izvēlēties iekštelpu apmetumu
star_border

Kā izvēlēties iekštelpu apmetumu?

Pareizi izvēlēts apmetums var uzlabot mūra sienas izturību, optimizēt izmaksas un darbu, kā arī novērst bojājumu rašanos ēkas ekspluatācijas laikā. Lai izvēlētos vispiemērotāko apmetuma sistēmu, jāzina visas prasības.

KĀ PAREIZI IZVĒLĒTIES APMETUMU?

  • Uz kādas pamatnes tiks uzklāts apmetums? Vai tas būs ķieģeļu mūris, porains betons, vecs mūris utt.
  • Kādu apmetuma galīgo izskatu vēlos panākt? Vai es vēlos pilnībā gludu spīdīgu virsmu, izlīdzinātu vai graudainu faktūru?
  • Kāda ir vide? Dzīvojamās zonas, telpas ar palielinātu mitruma līmeni, intensīvi noslogotas zonas u.c.
Omietka na tehlu

Ķieģeļu mūris

Lai nodrošinātu funkcionalitāti, mūrim jāizvēlas pareizs apmetums. Atkarībā no mūra līdzenuma un tipa, to var apmest ar vienkārtas vai vairāku kārtu apmetuma sistēmu. Apmetums ir jāizvēlas, balstoties uz vēlamo virsmas izskatu, apkārtējās vides un pamatnes īpatnībām, kā arī prasībām pret apmetumu. 

omietka na pórobetón

Porainais betons

Porainie betona bloki tiek izgatavoti no dabīgiem izejmateriāliem. Tiem ir dabiska mikroporaina struktūra, tie ir viegli un tvaika caurlaidīgi. 
Porainā betona bloku apmešanai, to precīzo izmēru dēļ var izmantot plānkārtas apmetumus. Šo iekšdarbiem paredzēto apmetumu biezums sākas no apm. 6 mm. 

Omietka na betón

Betona pamatne

Betons ir viens no visplašāk pielietotajiem būvmateriāliem. To galvenokārt izmanto nesošām konstrukcijām - pārsedzēm, sijām, balstiem, griestu plātnēm, pamatiem, betona blokiem. Baumit produktu klāstā ir daudzas apmetumu sistēmas betona pamatnēm, uzklāšanai gan rokām, gan ar mašīnu, sistēmas kuras sastāv no vairākām kārtām un plānkārtas apmetumi. 

Omietka na Durisol alebo Velox

Cementa-koka skaidu materiāli

Šobrīd ir pieejamas vairākas alternatīvas sienu apdares iespējas. Viens no tiem ir ekoloģisks materiāls uz koka skaidu bāzes. 

Omietka na vysoko tepelnoizolačné murivá

Mūri ar labām siltumizolācijas īpašībām

Sienām ar ļoti labām siltumizolācijas īpašībām ir atšķirīgi konstruktīvie un fizikālie parametri nekā parastām ķieģeļu sienām, un tāpēc īpaša uzmanība ir jāpievērš apmetuma uzklāšanai, proti, visam procesam: apmetuma izvēlei, apmetuma sistēmas sastāvam, precīziem detaļu risinājumiem.

Omietka na vápennopieskové tehly

Silikāta bloki

Tas ir ekoloģisks materiāls ar teicamām skaņas slāpēšanas īpašībām un lielisku siltuma akumulācijas spēju. Uz tiem var izmantot plašu apmetumu klāstu. Mēs īpaši iesakām Klima apmetumu, kas nodrošina labāku klimata regulāciju iekštelpās.