Īpaši noturīgu tumšo toņu fasāžu noslēpums
star_border

Īpaši noturīgu tumšo toņu fasāžu noslēpums

Intensīvas krāsas ir tendence, kura rada patiesu izaicinājumu būvmateriālu ražotājiem. Ar Baumit jūs varat kombinēt dažādas arhitekta, dizainera vai investora idejas, lielu uzsvaru liekot uz efektivitāti un ilgmūžīgu materiālu kvalitāti.

Kāpēc notiek fasādes uzkaršana?

Tumši toņi absorbē daudz saules gaismas starojuma, tādējādi notiek nevēlama virsmas uzkaršana. Katru krāsas toni apzīmē ar gaismas atstarošanas koeficientu (coefficient of light reflectance jeb HBW).  Lai to labāk saprastu, iedomājieties, ka ka baltajai krāsai gaismas atstarošanas koeficients HBW ir 100, kas nozīmē, ka tā atstaro 100 % uz tās krītošās gaismas. Melnā krāsa tieši otrādi, absorbē visu gaismu, tādējādi tās atstarošanās koeficients ir 0. Tāpēc absorbētā saules gaisma uzkarsē virsmu.

Siltumizolācija aizsargā mājokli un neļauj no tā aizplūst siltumam, savukārt no otras puses, tas neļauj saules siltumam iekļūt ēkas iekšpusē.

Tādējādi apmēram 5 mm biezā kārtā no virsmas, ko veido armējošas javas kārtu ar sietu un fasādes dekoratīvais apmetums, temperatūra paaugstinās. Rodas virsmas pārkaršana, kas savukārt rada apmetuma bojājumus un plaisu parādīšanos.

Fasādes dzesēšana

Pigmentu ražotāji tirgū piedāvā speciālos pigmentus „cool pigments”, kuri absorbē daudz mazāk saules gaismas un tāpēc virsma ir vēsāka.

Kā tas darbojas?

Saules gaismas starojums sastāv no daudzām sastāvdaļām. Mūsu acs spēj uztvert tikai redzamo gaismu. Taču ražotājus galvenokārt interesē infrasarkanā komponente, kas rada siltumu. Pēc vairākus gadus ilgas pētniecības zinātniekiem izdevies radīt pigmentus, kuri atstaro daudz vairāk saules gaismas enerģijas, jo īpaši tās siltuma komponenti.

Baumit fasādes apmetumi un krāsas

Jaunās paaudzes pigmenti tiek izmantoti arī Baumit fasādes apmetumos un krāsās. Lai jums būtu vieglāk orientēties, krāsu toņiem atzīmēti TSR (kopējais saules atstarošanās koeficients), kas aizstāj agrā­ko HBW (gaišuma koeficientu). TSR ir vispārējās saules gaismas atstarošanas koeficients, kas raksturo fasādes spēju atstarot visus saules gaismas starojumus.

Mūsu pieredze un pētījumu rezultāti rāda, ka izmantojot aukstos pigmentus „cool pigments”, temperatūra uz virsmas samazinās par vairāk nekā 10°C. Tas ietekmē apkārtējā gaisa temperatūru, jo siltums tiek mazāk izstarots.

Tmavé fasády

Vienkāršāki noteikumi

Tagad jums būs daudz vienkāršāk izvēlēties krāsu savam namam. Siltinātām fasādēm tas ir ļoti vienkārši - standarta siltumizolācijai Jūs bez ierobežojumiem varat izmantot jebkuru krāsu toni, kura TSR (kopējais saules atstarošanās koeficients) ir lielāks par 25.

Un kā ar tumšākiem toņiem?

Arī šajā ziņā jums nav nekādu ierobežojumu attiecībā uz dizaina risinājumiem. Jums vienkārši ir jāņem vērā nedaudz paaugstinātās izmaksas, kas rodas saistībā ar pareizā materiāla izvēli un projekta realizāciju. Tāpat šajā gadījumā izolācijas materiālam praktiski nav nozīmes - Jūs varat izmantot gan minerālvati, gan arī polistirolu.

Uz izolācijas materiāla jāuzklāj dubulta armējošā kārta vai arī jāuzklāj viena kārta ar šķiedrām pastiprinātas armējošās javas. Tādējādi jūsu fasāde iegūs paaugstinātu izturību pret mehāniskiem bojājumiem.


Nodrošiniet armējošo kārtu siltumizolācijai zem tumšas krāsas toņiem, kuru kopējais saules atstarošanas koeficients TSR (Total Solar Reflectance) ir mazāks par 20

Siltumizolācijas sistēma Baumit OpenSystem
Dubulta armējošā kārta: 2x. (Baumit openContact + openTex).
Armējošās kārtas kopējais biezums: 5–6 mm.

Siltumizolācijas sistēma Baumit StarSystem EPS
1. variants. Dubulta armējošā kārta: 2x (Baumit StarContact White vai StarContact + StarTex).
Armējošās kārtas kopējais biezums: 5–6 mm.
2. variants. Standarta armējošā kārta: 1x Baumit StarContact Forte + StarTex 
Armējošās kārtas kopējais biezums: 5–8 mm.

Siltumizolācijas sitēma Baumit PowerSystem
Standarta armējošā kārta: 1x Baumit PowerFlex + StarTex. 
Armējošās kārtas kopējais biezums: 3–4 mm.

Siltumizolācijas sistēma Baumit StarSystem Mineral
Dubulta armējošā kārta: 2x (Baumit StarContact White vai StarContact + StarTex). Armējošās kārtas biezums: 6–7 mm.

Tmavá fasáda

Tavas mājas - tavi noteikumi un Baumit risinājumi!